خانه » دکل تلسکوپی

دکل تلسکوپی

دکل‌های تلسکوپی مخابراتی با قابلیت نصب سریع و آسان امکان استفاده در شرایط مختلف جغرافیایی را دارد
بسیاری از کارشناسان عرصه دفاعی از ارتباطات و مخابرات به عنوان سلسله اعصاب یک نیروی مسلح یاد می‌کنند زیرا بدون داشتن ساختار و تجهیزات ارتباطی خوب، فرماندهان نمی‌توانند بدرستی نیروها و یگان‌های خود در عرصه عملیات را هدایت کنند.
از همین رو نیروهای مسلح در سراسر جهان سرمایه‌گذاری بالایی در این بخش انجام‌ می‌دهند و همواره به دنبال آن هستند تا سامانه‌های مخابراتی و ارتباطی خود را به روز کنند. یکی از این اقدامات، ساخت تجهیزات مخابرتی پرتابل و تاکتیکی است که توانایی نصب و بکارگیری آسان و استفاده در شرایط مختلف جغرافیایی را داراست.
دکل‌های مخابراتی تلسکوپی با قابلیت نصب روی خودرو از ارتفاع ۳ الی ۱۲ متر تولید میشود. برای ارتفاعات بالاتر از ۱۲ متر می توان از دکل های نصب شده روی تریلی استفاده کرد که باتوجه به وزن کلی آن قابل کشیدن توسط انواع وانت و اگر وزن و ابعاد محصول زیاد باشد یعنی برای دکل های با ارتفاع بالاتر از ۱۵ متر توسط کامیونهای سبک کشیده می شود.

این دکل‌ها برای مصارف نظامی و غیر نظامی ساخته شده‌اند. قابلیت نصب روی خودرو را داشته و به کمک دریل شارژی و دست در جایی که به برق دسترسی نباشد و با وینچ برقی در مکانهایی که به انرژی برق دسترسی داشتیم به سمت بالا حرکت می‌کنند و در هر ارتفاعی دارای قفل کننده هستند.

از جمله ویژگی‌های این دکل‌ها، نصب سریع و آسان آنها است به صورتیکه برای برپایی آن توسط دونفر تنها ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان لازم است.

همچنین این دکل‌ها قابلیت نصب انواع پروژکتور، دوربین مداربسته و تجهیزات مخابراتی و اپتیکی را دارند.
دکل های تلسکوپی نوعی از دکل های جدیدهستند که در صنایع مختلف استفاده میشود
این نوع دکل توانایی نگهداری انواع آنتن ها و همچنین تحمل نیروی بادهای متفاوت وارد بر دکل را داراست.
مبنای طراحی دکل ها نوع و تعداد آنتنی است که روی آن قرار میگیرد و همچنین سرعت باد منطقه نصب دکل